Kaktus

Kaktus jest teraz niezbędny. Trzeba mieć w chacie kaktusy, kaktusowy las najlepiej. Trochę śmiesznie jak na hurra robi się moda i wszyscy uświadamiają sobie potrzebę posiadania czegoś. Oczywiście wydaje nam się, że od zawsze tego pragnęliśmy i z niewyjaśnionych powodów dopiero teraz materializujemy swoją potrzebę. Nie pamiętamy o tych migających zdjęciach najpiękniejszych-wnętrz-na-świecie, które przewinęły się przed naszymi oczami mimochodem, niby nie pozostawiając śladu. A jednak ziarno zostało zasiane. Okazuje się, że tym razem wyrośnie z niego kaktus (jakieś dwa lata temu byłoby to drzewko oliwne w dużym wiaderku).

IMG_4578

Nasze kaktusy ze wsi, ich kuzyni są też na balkonie

We wnętrzach rządzą ostatnio rośliny i to jest super świetny trend. Mnie się podoba. Kaktusy też są fajne, szczególnie, że można bez wyrzutów sumienia nie podlać. A nawet nie podlać i czuć, że „ma się rękę do kwiatów”. Tak właściwie to nie wiem, co te kaktusy lubią, tzn niby lubią dużo słońca i mało wody, ale czy na pewno? Uszczęśliwiłyby mnie też, gdybym widziała, że rosną jak szalone. A one bywają niespieszne, trochę opieszałe i trudno zgadnąć, czy rosną, czy wręcz przeciwnie.

Źródła fotografii: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Jakbyście potrzebowali roślinnego wsparcia, to zajrzyjcie do House Plant Journal. Twórca tego bloga ma prawdziwą misję, żeby uratować wszystkie niedoświetlone, przelane albo przeschnięte rośliny, edukując ich właścicieli. Zobaczcie filmiki na instagramie – są niezwykłym dowodem na to, że rośliny prowadzą bogate życie! (Ula dzięki za cynk ❤ )

 

Dobre w kaktusach jest także to, że radzą sobie z kocim towarzystwem. Podobnym szacunkiem cieszy się tylko odkurzacz, zresztą podobnie mają dzieci #otinaszeżycie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s