My dzieci z Dworca Zoo

Majówka! Żyjemy wyprawą do Berlina. Robimy zapasy chrupek kukurydzianych, kaszek, past do chleba, pieluch i szykujemy się na walkę z żywiołem. Dzisiaj Wojtek zawiózł samochód na wielkie mycie i odebrał paszporty dzieci. Nasza poprzednia podróż do Niemiec była wspaniałą przygodą, takim przebudzeniem. Bo nagle nasza świeżo powiększona rodzina musiała zmierzyć się z nowymi okolicznościami. Sierpień, Łucja skończyła miesiąc, cierpiała (a my wraz z nią) przez kolki, wyła do słońca i księżyca, a rozgrzane powietrze wisiało ciężko po paru tygodniach upałów. Ten wyjazd nauczył nas wiele o naszej nowej sytuacji rodzinnej i tej subtelnej różnicy, gdy w nowych warunkach starasz się spełnić potrzeby dwójki, a nie tylko jednego dziecka. Potrzeby są oczywiście nagłe, wymagają natychmiastowej realizacji i manifestują się w miejscach publicznych. Są podstawowe i nie ma od nich odwołania. Dlatego planując majówkę jesteśmy jednocześnie podekscytowani i ostrożni. Ma być przyjemnie, bez nerwów i wielkich ambicji.

berlin

W programie mamy głównie parki, place zabaw, zoo (tak, wiemy, że zoo to zło) i ogród botaniczny. Wszystko ma się odbywać w atmosferze przyjaznej i nienerwowej, nawet jeśli dwoje naszych piskląt postanowi zamienić się w ścianę dźwięku. Będziemy twardzi i zrelaksowani! Trzymajcie za nas kciuki. I żeby plac zabaw w stylu „baśni 1001 nocy” lub „łodzi piratów” cieszył Tytusa przynajmniej tak bardzo jak nas. A jak towarzystwo padnie w wózkach, to może uda nam się pójść na targ staroci? Uuuu, kto wie? Jeśli będzie w porządku, na pewno Wam napiszę i podam adresy fajnych miejsc. Jeśli nie będzie w porządku, to tylko cichutko zmienię temat. O tak na przykład – wrzucając kilka zdjęć domowych bez żadnego związku z czymkolwiek:

Zmieniając temat właśnie – w jeden z kwietniowych czwartków Kasia z wallbeing.com razem z Piotrem robili zdjęcia plakatów w naszym mieszkaniu. Spontanicznie pozowała też Łucja i Mucha. Na pewno wrzucę tu parę zdjęć.

Tymczasem pięknej majówki!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s