O szóstej rano w Nowy Rok

To był niezwykły rok. Bardzo intensywny. Rok narodzin Łucji. Rok całkowitego zanurzenia w domowych sprawach. W wielkim oceanie codziennej krzątaniny, wycierania dziecięcych nosów, miliona zmienionych pampersów (a każdy z nich rozkłada się 200 lat) i szukania najlepszych rozwiązań, gdy wszystko wydaje się zbyt skomplikowane i trudne. Ale nauczyłam się jednej rzeczy – kiedy dzień wydaje się zupełnie stracony: każda rzecz wymyka się z rąk, jest nerwowo, chaos atakuje, dzieci i koty płaczą, wózek ma znowu przebitą oponę, a spieszysz się na umówioną od miesięcy wizytę u lekarza; trzeba się wtedy tak zebrać w sobie, naprężyć, nadymać (jak ta ryba z kolcami, która się potrafi napompować jak balonik) i nadać nowy bieg rzeczom. Wybaczcie poziom banału, ale naprawdę w tym roku odkryłam, że to działa. Żeby się nie poddawać, tylko w tej dwukrotnie powiększonej formie popchnąć sprawy dalej; wstać, otrzepać błoto ze spodni, wyjąć gałęzie z włosów, wytrzeć twarz i wkroczyć na salony. Czyli pozbierać się po prostu. Ciekawe, co przyniesie ten rok. Strach się bać, hehe.

Z lotu ptaka paczę na dzieci (Tytus ukrywa się w namiocie)

Z lotu ptaka paczę na dzieci (Tytus ukrywa się w namiocie)

Ja tu takie głupoty, a tymczasem w naszej chatce też idzie nowe. Czekam już miesiąc, napięcie rośnie. Będzie to kolejny sprawdzian zakupów w internecie, które poza prawie samymi zaletami, mają dla mnie tę wadę, że nie oddają skali przedmiotów. Także może się okazać, że nowe krzesło będzie tak duże, że nie zmieści się przy kanapie, lub tak małe, że zamieszka w pokoju dziecięcym na suficie (z braku wolnych centymetrów kwadratowych na podłodze). Krzesło zastąpi czerwony fotel z Ikei. I mam nadzieję, że będzie pięknie. Tu pora jeszcze na oficjalne podziękowania dla Wojciecha, który mimo swojego  s c e p t y c y z m u  wobec moich domowych obsesji sam z siebie wziął i krzesło zamówił! Wiwat mąż!

A tak wygląda Krzesło

Źródła fotografii: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Dobrego Roku Wam życzę. Tytus właśnie grasuje w samej pieluszce z taką energią, że nie mam wątpliwości, że to będzie kolejny rok pełen wrażeń. Niech to będą pozytywne wrażenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s