Migawki

Przyszedł sierpień, czyli nasz czas próby. Tytus i Łucja jako dwoje małych maluchów wymagają nieustannej uwagi i opieki. Wojtek wrócił do pracy, więc ja wymagam nieustannej pomocy i właśnie w tym miesiącu uczę się całej logistyki. Przy okazji weszłam na poziom uberhausfrau, choć myślałam, że już bardziej zadomowić się nie da. Nazwa bloga okazała się prorocza – powoli sama staję się robotem domowym. Z powodu upałów jesteśmy też dodatkowo udomowieni i ukrywamy się w naszej chatce, bo szkoda prażyć dzieci w słońcu. Czekamy na globalne ochłodzenie albo przynajmniej wielką burzę. Dzisiaj więc kilka migawek z domu, który mimo dziecięcego żywiołu doświadcza małych zmian – przybyło nam obrazków na ścianach. W kolejce do przywieszenia są też obrazki w sypialni i pokoju dzieci, wrzucę tu zdjęcia jak tylko rzecz się dokona.

Ostatnio byliśmy o krok od spełnienia jednego z moich licznych domowych marzeń (ich listę znajdziecie w tym poście), ale niestety powstrzymał nas brak towaru w magazynie (i tu cichutko płaczę). Ale nadejdzie jeszcze dzień, że się spełni – taki jest plan!

W niedzielę w cyklu „podróże kształcą” pojechaliśmy do Łowicza i do pobliskiego skansenu. W Łowiczu zjedliśmy obiad (szczególnie interesująca była lokalna wariacja na temat falafela: kotlet ziemniaczany z cebulą i pietruszką yey!), na rynku obejrzeliśmy (z baaardzo daleka) zjazd samochodów po tuningu i szybko ruszyliśmy do skansenu. Wojtek strzelił tradycyjne zdjęcie z wiatrakiem, Łucja spała, Tytus trochę miał dosyć, a ja zachwycałam się chatami w kolorze indygo. Skansen w Maurzycach jest niewielki i dosyć chaotyczny, ale chaty, kapliczki i wiatrak wspaniałe. Szczerze mówiąc jestem gotowa w każdej chwili rzucić wszystko i wprowadzić się do któregokolwiek z tych uroczych domków, choćby była to zagroda. Jeśli lubicie pozaglądać do wiejskich chat to bardzo polecam skanseny w Olsztynku (gdzie są też kozy, gęsi, kury, króliki i inne zwierzaki gospodarskie) i w Lublinie. Kolejny cel – skansen w Sierpcu!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Migawki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s